Įdomūs faktai apie juvelyriką

Įdomūs faktai apie juvelyriką

Juvelyrikos tematika gali būti itin įdomi ir praturtinanti žiniomis. Dalinamės keliais faktais, apie kuriuos tikriausiai dar neteko girdėti.

◾️Seniausias žinomas juvelyrinis dirbinys siekia apie 100 000 metų. Tai buvo papuošalas iš perforuoto akmens, rastas Sibire.

◽️Pirmaisiais tūkstantmečiais žmonės naudojo gamtinius elementus kaip papuošalus. Tai apėmė gyvūnų dantis, kaulus, vabalus, taip pat augalų sėklas ir kriaušes.

◾️Juvelyrinių dirbinių ornamentai pasikeitė su skirtingomis epochomis ir kultūromis. Pavyzdžiui, senovės Egipte populiarios buvo faraonų žiedų ir amuleto dizaino ypatybės, o renesanso laikotarpiu buvo populiarus intarsių (intarsia) technika, kuri leido komponuoti paveikslus iš skirtingų spalvų akmens gabalėlių.

◽️Auksas yra viena iš rečiausių žemiškųjų medžiagų. Visas pasaulio iškastas auksas užpildytų 3 olimpinių baseinų dydžio talpą.

◾️Brangakmeniai, tokie kaip deimantas, safyras, rubinas ir smaragdas, susiformuoja tūkstančių metų trukusioje geologinėje veikloje. Jų unikali spalva, švytėjimas ir spinduliavimas traukia žmones jau tūkstančius metų.

◽️Juvelyrikos meno raidai įtakos turėjo istorinės figūros bei įvykiai. Pavyzdžiui, Viktorijos laikotarpiu Jungtinėje Karalystėje populiarėjo gedulingi papuošalai, nes karalienė Viktorija ilgą laiką liūdėjo savo sutuoktinio, princo Alberto, mirties.

◾️XX amžiuje juvelyrika tapo ne tik moterų, bet ir vyrų papuošalų dalimi. Populiarūs vyrų aksesuarai apima žiedus, kaklo grandines, marškinių sagas.

◽️Juvelyriniai dirbiniai ne tik gražūs, bet gali turėti ir praktinę prasmę. Pavyzdžiui, senovės Romoje moterys nešiodavo užraktus ant žiedų, o senovės Egipte nešiodavo amuletus, kurie turėjo magišką apsauginę reikšmę.

◾️Pirmasis brangakmenis, aptiktas kosmose, buvo deimantas. 2004 metais mėnesinės ekskursijos metu astronautas Dave'as Scottas pastebėjo mikroskopinį deimanto fragmentą ant mėnulio paviršiaus.

◽️Yra daugybė legendų ir mitų apie brangakmenius. Senovės graikai manė, kad deimantas buvo iš nukritusių žvaigždžių gabalėlių, o Romoje buvo tikima, kad karminas suteikia galios ir laimės.

◾️Pirmasis pramoninis būdas gauti dirbtinį deimantą buvo sukurtas 1954 metais. Tai padarė General Electric laboratorijoje dirbantis mokslininkas. Dirbtinis deimantas gaunamas iš anglies, kuris yra veikiamas dideliu slėgiu ir temperatūra.

◽️Kaulinės juvelyrinės dėlionės buvo populiarus renesanso laikotarpio papuošalų elementas. Jos buvo gaminamos iš iškaltų kaulų gabalėlių, kuriuos sujungdavo į sudėtingus raštus.

◾️Brangakmenys gali turėti įtakos ne tik mūsų išvaizdai, bet ir jausmams bei fizinei būklei. Pavyzdžiui, tikima, kad safyras gali atnešti ramybę ir taiką, o rožinis kvarcas – skatinti meilę ir romantiškumą.

◽️Pasaulio didžiausias deimantas yra Cullinan deimantas, rastas Pietų Afrikoje. Jis sveria net 3 106 karatų, kas yra apytiksliai 621 gramas. Tai didžiausias išgautas neapdirbtas deimantas.

Tikimės, kad, šie įdomūs juvelyrikos faktai praturtino jūsų žinias!

„ŠarVas juvelyrikos kalvė“ – tai vieta, kurioje su meile kuriama išskirtinė autorinė juvelyrika. Jaunosios kartos juvelyro Šarūno Vasiliausko akronimu pavadinta kalvė įkurta siekiant klientams pasiūlyti kokybiškus individualiai kurtus papuošalus.

Juvelyrikos kalvėje gimsta juvelyriniai dirbiniai net patiems išrankiausiems klasikinio ar modernaus stiliaus gerbėjams.

Kuriame įvairius žiedus, auskarus, grandinėles iš aukso, sidabro ir kitų tauriųjų metalų bei inkrustuojame brangakmeniais. Rengiame dirbinių projektus nuo maketo iki pilnai užbaigto gaminio.

Estetiką siekiame derinti su patogumu – išskirtinio dizaino auskarai ar žiedai bus praktiški juos nešiojant net ir ilgą laiką.

Mums svarbu, kad kiekvienas dirbinys būtų tikras meno kūrinys, todėl gaminame su ypatingu rūpesčiu ir atida